Nurkowanie na Filipinach
Wyprawa Nurkowa VISAYAS 2009
Malapascua – Panglao – Negros

Filipiny - Negros Island - Amphiprion

Filipiny. Banca to długa, wąskokadłubowa łódź z bocznymi pływakami. Jej tradycyjna konstrukcja idealnie sprawdza się w zmiennych warunkach pogodowych na Morzu Vizajskim – łódź praktycznie nie kołysze

😉

Zapraszamy do galerii

Filipiny - Visayan Sea - Malapascua

Filipiny. Malapascua to rajska wyspa na Morzu Vizajskim. Jej niewielkie rozmiary, a równocześnie bliskość Cebu sprawiają, że jest nie tylko spokojnym miejscem na spędzenie urlopu ale i doskonałym punktem wypadowym do ekscytujących nurkowań. To stąd wyprawiamy się na rekiny kosogony.

🙂

Zapraszamy do galerii

Filipiny - Gato Island - Proteraster Nodosus

Filipiny. Gato to po hiszpańsku kotek, nazwę tą nadał wyspie Ferdynand Magellan. Tutejsza rafa jest siedliskiem wiosłogonów i ślimaków nagoskrzelnych, swoje garaże w licznych grotach mają tu również rekiny rafowe, a dla żądnych mocniejszych wrażeń jest i jaskinia – tunel pod wyspą!

🙂

Zapraszamy do galerii

Filipiny - Monad Shoal - Anemon

Filipiny. Monad Shoal to słynny punkt sanitarny dla mant i kosogonów. Rafa została bestialsko zniszczona przez połowy dynamitem, jednak w oczekiwaniu na kosogona wystarczy spojrzeć w dół by zauważyć jak z wolna się odradza.

🙂

Zapraszamy do galerii

Filipiny - Negros Island - Amphiphrion

Filipiny. Sanctuarium Dauin przy wyspie Negros to sztucznie hodowana rafa i przybrzeżny rezerwat. Chronione przed ruchem łodzi życie rozkwita, powoli przypominając rosnący z roku na rok sklep z zabawkami.

🙂

Zapraszamy do galerii


Najbliższa wyprawa na FILIPINY


Kursy Nurkowania PADI Warszawa | Alpha-Divers | Cenoty | Filipiny | Kurs Ratownictwa DAN | Ubezpieczenia DAN